Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 35 чоловік

Звіт директора перед громадськістю за 2020-2021 н.р.

Дата: 22 липня 2021 о 16:51, Оновлено 16 серпня 2021 о 11:01

Звіт


директора  Браїлівської гімназії

Івасенко Альони Леонтіївни
перед педагогічним колективом та громадськістю

про свою діяльність  у  2020-2021 навчальному році.

с.м.т.
  Браїлів   09.06.2021р.


1. Загальна інформація про заклад.

Браїлівська гімназія Жмеринської міської територіальної громади належить до комунальної власності Жмеринської міської територіальної громади. Управління та фінансування здійснюється управлінням освіти Жмеринської міської ради. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1 вересня 1982 р. з розрахунковою потужністю на 320 учнів. У 2020-2021 навчальному році працювало 20 педагогічний працівників та 12 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 195 учнів в 9 класах, середня наповнюваність класів становить 21 учень.

2. Кадрове забезпечення.

У 2020-2021 навчальному році штатними працівниками Браїлівська гімназії була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. Станом на сьогодні в школі відкриті вакансії вчителів трудового навчання, інформатики, хімії та фізики.

По якісному складу педагогічних працівників наша школа на кінець цього навчального року виглядала наступним чином.

10 учителів має вищу кваліфікаційну категорію.

4 учителя І категорію.

1 учитель ІІ категорія.

2 учителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

6 учителів педагогічне звання «Старший вчитель» (Івасенко А.Л., Тодосюк Л.В., Ткаченко Т.А., Поповська О.А., Слушна О.П., Репінська Н.П.).

2 учителя удостоєні відомчої нагороди МОН України «Відмінник освіти». (Тодосюк Л.В., Вернигора Л.Я.)

Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 20 год. 

3. Методична робота.

В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами школи результативно використовуються можливості шкільного методичного кабінету (завідуюча методкабінетом заступник директора з НВР Репінська Н.П.). У методкабінеті сконцентровані нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності методичних об’єднань та творчих груп, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби тощо.

У школі діє методичне об’єднання класних керівників та класоводів (керівник Івасенко А.Л.). На засіданнях розглядалися питання про роботу педагогічного колективу з формування патріотичного та національного виховання школярів. Нетрадиційні форми роботи класних керівників з учнями. Про стан функціонування органів учнівського самоврядування.

Учителями школи широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи. Використовуюься у навчально-виховному процесі також проектно-рефлексивні, модульні технології, технології продуктивного навчання.

У 2020-2021 навчальному році атестувалося 5 учителів. За результатами атестації Святенко Л.В., вчителю англійської мови було підтверджено І кваліфікаційну категорію. Вернигорі Л.Я., вчителю початкових класів підтверджено вищу кваліфікаційну категорію. Вчителю математики Репінській Н.П. було підтверджено  вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно звання "Старший вчитель". Вчителю початкових класів Слушній О.П. підтвердили вищу кваліфікаційну категорію та вчителю початкових класів Колос О.М. присвоєно І кваліфікаційну категорію.


4. Навчальна діяльність учнів.

Протягом 2020-2021 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2020 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 24 учні. Таким чином на 5 вересня 2020 р. учнівський контингент становив 195 учнів. Протягом року наш навчальний заклад залишило 3 учні, стільки ж прибуло з інших шкіл. Таким чином станом на 27 травня 2021 р. навчальний рік закінчило також 195 учнів, з них Похвальним Листом було нагороджено 11 учнів. Свідоцтво про відзнаку отримала Калінська СофіяЦьогоріч ми випускаєм 22 учні, а за парти 1 класу сядуть 20 учнів і таким чином прогнозований учнівський контингент становитиме 192 учні.

Внаслідок проведеної роботи рівень навчальних досягнень учнів за рік, в порівнянні з попереднім роком, знизився і має такі результати. На високий рівень- 11 учнів (8,7%), достатній- 42учнів (33,3 %), середній рівень- 64 учні (50,9%), на початковий рівень- 9 учнів (7,1%). Рівень навчальних досягнень на високий і достатній рівні становить лише 42% (53 учнів). У порівнянні з попереднім роком56%. Рівень знизився на 14%. На це вплинуло кілька факторів: це великі перериви у навчанні, дистанційне навчання, коли в учнів були відсутні електронні засоби спілкування з учителями.

Учні, які показали високий рівень навчання це Медвецька Яна, Порощук Поліна, Пшонкіна Евеліна -учні 4 класу, Дорошенко Катерина, Жарук Денис – учні 5 класу, Берестюк Вероніка, Донченко Тарас, Шевчук Валерія, Шеремета Ольга– учні 6 класу, Єфімов Андрій – учень 7 класу та Калінська Софія - учениця 9 класу.

Рівень навчальних досягнень різний у всіх класах, найгірші результати в учнів 8 класу - 18% (класний керівник Десяк І.І.), лідерами залишаються учні 6 класу- 50 % (класний керівник Святенко Л.В.), та учні 4 класу- 64,7% (класний керівник Вернигора Л.Я.)

Щорічно учні нашої школи є активними учасниками міжнародних конкурсів: конкурсу юних знавців Всеукраїнського математичного конкурсу «Кенгуру»(16), «Грінвіч»(12).

З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді у І семестрі проводились предметні олімпіади. Нажаль, через перехід на дистанційне навчання ІІ тур предметних олімпіад не відбувся.

З метою виховання в підростаючого покоління поваги до культури та традицій українського народу, піднесення престижу української мови щорічно проводиться конкурсу ім. П. Яцика з української мови. Цього навчального року значно покращились результати наших учнів.

Однак в даній системі роботи є ряд недоопрацювань. Вимагає покращення робота педагогів щодо упровадження системи особистісно орієнтованого підходу до організації навчального процесу

Згідно наказів МОН у зв’язку з карантином, оголошеним в Україні через поширення коронавірусної інфекції «COVID-2019», в цьому році ДПА у 4, 9 класах було відмінено.

Педагогічний колектив закладу освіти постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності. Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективні форми роботи;

- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах професійної майстерності;

- школа молодого спеціаліста, наставництво;

- самоосвіта та атестація педагогів;

- вивчення, узагальнення та поширення ЕПД;

- участь у професійних конкурсах.

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо.

В цьому році в школі продовжували якісно та ефективно впроваджувати реформу НУШ завдяки відповідальним, ініціативним та творчим педагогам, як-от: вчителі 1, 2, 3 класів Колос О.М., Шемберко Т.В. та Слушна О.П. вчитель англійської мови Святенко Л.В. Під час освітнього процесу щоденно на уроках, перервах діти з захопленням працювали з цеглинками лего, конструктором лего, дидактичними іграми, навчальними посібниками. Така робота значно підвищила всебічний розвиток дітей, їх таланти, здібності, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

Також учні 7, 8 класів приймали участь у он-лайн уроці «Інтернет: як безпечно грати, навчатися та працювати», який проводився 11 лютого 2021 року до Дня безпечного Інтернету за підтримки Інституту модернізації змісту освіти.

Вчителі початкових класів та адміністрація школи успішно пройшли курси за програмою Концепція «Нова українська школа».

Виявлено, що в основному учні засвоїли програмовий матеріал у достатньому обсязі, володіють необхідними практичними навичками, здебільшого вміють викладати теоретичний матеріал у логічній послідовності, пов’язувати його з практикою; володіють навиками аналізу подій, явищ, фактів, умінням зіставляти, знаходити важливе, пояснювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, самостійно будувати висловлювання відповідно до комунікативних завдань.

Організація роботи з використанням технологій дистанційного навчання В 2020-2021 н.р. з у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою виконання навчальних планів і програм у школі було організовано навчання з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 р. № 1115. Для дистанційного навчання учителі застосовували платформи, електронні ресурси та месенджери. Поточне оцінювання вчителі здійснювали в усній і письмовій формах, застосовуючи такі його види: тестування, практичні, контрольні, діагностичні роботи, дослідницькі та творчі проєкти, есе, усні співбесіди та опитування тощо. Кількість уроків, проведених синхронно становила 47% від загальної кількості проведених онлайн-уроків. На якість навчання вплинуло, в першу чергу, незабезпеченність педпрацівників технічними засобами в повному обсязі та відсутність повного покриття якісним інтернетом. Під час онлайн-уроків було дотримано всіх санітарних норм. За результатами уроків, проведених в 1-9 класах (загальна кількість вчителів – 20):

1 Інтернет-засоби та інструменти, які вчителі використовують під час дистанційного навчання:

· https://classroom.google.com

· https://meet.google.com

· https://zoom.us

· https://www.youtube.com/

· https://naurok.ua/

· https://vseosvita.ua/

· https://learningapps.org/

· Discord

· Telegram

· Viber

· Facebook Messenger


5. Виховна та позакласна робота.

Управління виховною роботою здійснювали заступник директора з навчально-виховної роботи Репінська Н.П. та педагог-організатор Стебло І.Ю.

Вся  виховна  робота  в  школі  спланована  за  основними  орієнтирами  виховання:  ціннісне  ставлення  до  себе,  ціннісне  ставлення  до  суспільства  і  держави,  ціннісне  ставлення  до  сімї,  родини  і  людей,  ціннісне  ставлення  до  праці,  ціннісне  ставлення  до  культури  і  мистецтва,  ціннісне  ставлення  до  природи.

В основу системи загальношкільних заходів покладені тематичні місячники, тижні, які спрямовані на підвищення зацікавленості вихованців спільною діяльністю та відображають усі напрями здійснення виховного процесу.

Учні школи брали участь у шкільних та районних акціях «Лист солдату», «П'ять картоплин», «16 днів проти насильства», «Збір консервації в зону ООС» (180 банок), «Допоможи птахам взимку».

Протягом навчального року було проведено ряд відкритих виховних заходів. Це і традиційні – "День дитинсва", флеш моб до Міжнародного дня миру "Голуб миру", Новорічні свята по класах, а також тематичні, які покладені в основу тематичним місячникам, тижні, які спрямовані на підвищення зацікавленості вихованців спільною діяльністю та відображають усі напрямки здійснення виховного процесу.

З метою формування  свідомого громадянина, патріота світоглядом і способом мислення, вчинками та поведінкою, спрямованими на розвиток демократичного суспільства в Україні. Були проведені різноманітні заходи. Серед учнів початкових класів пройшов конкурс малюнків на асфальті «Ми за  мир на планеті Земля!». Виховний захід у 7 класі "Небесна сотня у наших серцях" (педагог-організатор Стебло І.Ю.)

Дистанційні відкриті виховні заходи у 9 класі до Дня вчителя «Учителю! Прекрасного ти гідний!» (Вернигора Н.А.); педагогом-організатором був змонтований кліп щодо 35-ї річниці аварії на ЧАЕС "Дзвони Чорнобиля"; у 2 класі «Вишиванка – генетичний код» (Шемберко Т.В.); у 3 класі до дня козацтва "Козацькому роду нема переводу" (Слушна О.П.).

 Для реалізації заходів спрямованих на попередження злочинів і злочинності, вдосконалення способу життя учнів без порушень норм моралі; розвиток умов, що сприяють збереженню здоров'я й життя дітей, проведено години спілкування: «Права людини починаються з прав дитини» (Стебло І.Ю.), «Ви маєте право на життя» (Вернигора Н.А.), «Права дітей і неповнолітніх» (Чобан А.Б.), «Про права дитини» (Десяк І.І.), «Гідність і права людини» (Святенко Л.В.).

Проведений відкритий виховний захід у 5 класі приурочений до Дня пам'яті жертв голодомору 32-33 роках «Свічка пам'яті» (Стебло І.Ю.).

З метою розвитку художньо-естетичної освіченості та вихованості дітей та підлітків, було проведено ряд виховних заходів: години спілкування: "У світі музики" (Десяк І.І.), «Пізнаймо світ і себе» (Стебло І.Ю.) «Дивись на мене як на рівного» (Вернигора Н.А.), «Як зустрічають новий рік у різних країнах світу» (Чобан А.Б.), «СНІД» (Святенко Л.В.).Відкритий виховний захід в 3 класі «Моя матуся» (Слушна О.П.); у 6 класі «День здоров'я" (Святенко Л.В.).

У зв'язку з карантинними обмеженнями новорічні свята були проведені по класах. Класні керівники 1-5 класів відзняли новорічні привітання та новорічні міні казочки. Учня 5 класу весело провели час VinnyLand, катаючись на плюшках.

В рамках тематичних тижнів, місячників було проведено різноманітні конкурси малюнків, плакатів, колажів, рефератів.

Слід відмітити роботу практичного психолога Поповську О.А., яка організувала і провеле шкільний конкурс "День безпечного користування Інтернетом", в якому учні школи активно прийняли участь та отримали відзнаки.

Виховні заходи патріотичного спрямування були проведені на високому рівні. В зв’язку з карантинними заходами не вдалося традиційно відзначити 76-річницю Перемоги у Другій світовій війні та класні керівники і педагог-організатор дистанційно провели такі виховні заходи: години спілкування "У нас єдина мета – Україна свята, нездолана ніким і ніколи!", в бібліотеці була розміщена виставка "Подвиг немає забуття", учні 8 класу разом із вчителем географії впорядкували могили воїнів-визволителів, учні 7 класу прийняли участь у Всеукраїнському фоточеленджі "І світлий смуток у серці збережемо…", учні 5 класу (класний керівник Стебло І.Ю.) відзняли відео-кліп "Пам'ятаємо. Перемагаємо".

Досить вдало пройшло Свято букваря (Колос О.М.) та випуск в початковій школі (Вернигора Л.Я.).

Не можна не відмітити проведеня тижня безпект дорожнього руху. Кожний класний керівник організував в своєму класі різноманітні заходи.

Поряд із традиційними формами виховної роботи у школі функціонує шкільне врядування, що структурно представлене як на рівні школи, так і на рівні класних колективів.

Активним у житті школи було учнівське самоврядування. У школі діє система самоврядування «Учнівський комітет». При  ньому діють центри «Старостат», «Дозвілля», «Прес-центр», «Центр здорового способу життя»,  «Чистоти і порядку», «Волонтерський загін».

Членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах, вологе прибирання на перервах. Через карантинні обмеженя, щопонеділка відбувалися організаційні лінійки для старост 5-9 класів, де учні звітувалися за проведену роботу, відвідування учнів. Підсумок роботи шкільного самоврядування висвітлювався у шкільній газеті «Мрія».

До традиційних шкільних справ також можна віднести трудові десанти по очищенню навколишнього середовища від сміття «Життя – без сміття», «Чисте подвір’я», «Річці – чистий берег» та інші.          

У хоровому гуртку та вокальному «Солісти - вокалісти» (керівник Тодосюк Л.В.) задіяно біля 30 учнів. Нажаль, через Всеукраїнський карантин щодо запобіганню розповсюдження COVID-19 виступ школи на районному конкурсі "Проліски надії 2021" було проведено в дистанційному режимі.

Про високу результативність цього гуртка говорять постійні виступи наших учнів на загальноселищних та районних святах. Зокрема, слід відмітити досить високий рівень Семенюк А. та ансамбль «Вруна».

Про високу результативність цього гуртка говорять постійні виступи наших учнів на загальноселищних та районних святах. Зокрема, слід відмітити досить високий рівень учениці 8 класу Семенюк А.

Вихованці гуртка «Умілі руки» (керівник Вернигора Н.А.) брали участь в конкурсі «Український сувенір» та зайняли ІІ призове місце. Гуртківці також постійно допомагають у виготовленні різноманітних елементів костюмів, як то виготовлення маків на 9 травня, створення різноманітних сувенірів на благодійні ярмарки.

Учні нашого навчального закладу також являються учнями районної музичної школи по класах фортепіано (керівники Куліба Т.Є.).

Школярі активно займаються в секції дзюдо районної дитячо-юнацької спортивної школи (тренер Чубко Л.Д.), яка діє на базі нашого навчального закладу. Цьогоріч ряд наших спортсменів стали чемпіонами Вінницької області в своїй ваговій категорії.

У навчальному закладі також діють безоплатні гуртки за інтересами.

Учні відповідно до напрямку роботи гуртків брали участь у різноманітних конкурсах. Вихованці гуртка «Юний еколог» (кер. Сабатович Л.С.) приймали активну участь в акції «Прибережні смуги», «Чисті  джерела», «В об’єктиві натураліста».

Проходив Всеукраїнський конкурс малюнків, творчих робіт "Пожежам краще запобігти" в якому прийняли участь досить велика кількість учнів нашої школи і учениця 6 класу Гуменна Наталія під керівництвом вчителя трудового навчання Гуменної В.В. отримала грамоту і солодкий подарунок за участь у даному конкурсі. Її робота потрапила на обласний конкурс.

З мето всебічного розвитку підростаючого покоління цього навчального року з учнями 3 та 5  класу були організовані екскурсійні поїздки до м. Вінниця, а учні 4 та 6 класу до м. Києва.

 

6. Правовиховна робота.

В школі діє штаб профілактики правопурешень, який здійснює організацію та планування заходів спрямованих на попередження вчинення учнями будь-яких протиправних дій. Традиційно проводився тиждень правознавства під час якого учні мали змогу зустрітися з представниками правоохоронних органів, переглянути тематичні відеофільми та взяти участь у інтелектуальній грі брейн-ринг.

За рахунок постійної профілактичної роботи, співпраці з органами внутрішніх справ, на обліку в кримінальній поліції у справах неповнолітніх Жмеринського РВ УМВС учні школи відсутні.


7. Соціальний захист.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

  • сиріт і позбавлених батьківського піклування – 5;
  • напівсиріт – 8;
  • інвалідів - 5;
  • малозабезпечених - 24;
  • багатодітних – 50;
  • вимушених переселенців – -;
  • діти батьки яких перебувають в зоні АТО – 10;

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах: районний фестиваль «Повір у себе», участь у новорічних заходах з подарунками та ін.


8. Профорієнтаційна робота.

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у Браїлівській  гімназії здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів підчас прибирання території, розширення знань про професії на уроках, екскурсії на виробництво, позакласні виховні заходи.

Протягом навчального року школу  відвідували представники різних навчальних закладів, які також  проводили профорієнтаційну роботу розповідаючи про свої учбові заклади. В школі постійно діє куточок профорієнтаційного напряму, де випускники можуть ознайомитися з пропозиціями вступу до освітніх закладів різного спрямування.

Значна профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки випускників свідчить про те, що за минулий навчальний рік усі дев’ятикласники продовжили навчання, з них – у  ДНЗ "Браїлівський професійний ліцей" 4 учні, опорний заклад "Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. В. Забаштанського" – 2 учня, решта 9 учнів у навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації у Вінниці, Чернятині, та Бару.

Приємно відмітити, що до школи приходять листи-подяки з інших навчальних закладів в яких надзвичайно позитивно відгукуються про наших випускників. Зокрема, листи-подяки прибули з Вінницького транспорту коледжу в якому схвально описують рівень навченості та виховання нашої випускниці Пашковської Юлії.


9. Співпраця з батьками.

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів та родинних свят. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують учнів вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень. Варто відмітити батьків початкових класів, які єактивними учасниками усіх класних виховних заходів. Досить велика кількість рішень по удосконаленню навчально-матеріальної базі приймається на загальношкільних батьківських зборах та на засіданнях батьківського комітету. Приємно констатувати, що адміністрація школи та педагогічний колектив знаходить спільну мову з батьками учнів, про що свідчить низький рівень конфліктності при вирішенні проблемних питань.


10. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове мидичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі центральної районної лікарні  та Браїлівської амбулаторії діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі.

Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі  Жмеринської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд в літкуза графіком кабінету профогляду. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів та учні пільгових категорій 5-9 кл. забезпечувалися безкоштовним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування 150 учнів 1-9  класів відбувалося згідно графіку на другій і третійперервах у їдальні школи.


11. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У закладі  в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено ряд стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.

В закладі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

В школі регулярно проводились різноманітні заходи під час яких відпрацьовувалися евакуація з навчального закладу, дії при загрозі життю та здоров’я, надання першої долікарської допомоги.


12. Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію 1 вересня 1982 р. Адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводилося централізованою бухгалтерією відділу освіти Жмеринської  РДА, а з 1 січня 2021 року управлінням освіти Жмеринської міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії.

З 2013 р. опалення школи здійснюється за допомогою твердопаливних котлів, що дає змогу в повній мірі обігріти всю площу школи. Паливні матеріали (дрова та вугілля) постачаються централізовано відділом освіти, а з 1 січня 2021 року управлінням освіти в повному об’ємі відповідно до потреб навчального закладу. Закупівля паливно-мастильних  матеріалів, запчастин для бензопили, поточних ремонтів відбувались за кошти батьків. Перед початком опалювального сезону в школі проведено часткову заміну труб системи опалення, відремонтовано частину радіаторів. Також в поточному опалювальному сезоні було поремонтовано електродвигун та робоче колесо на димососі.

За рахунок благодійної допомоги батьків та депутата Жмеринської районної ради Власюку М.А. було проведено капітальний ремонт запасного виходу школи.

За рахунок благодійної допомоги батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року. Продовжується ремонт навчальних кабінетів. Батьками по потребі постачається шпаклівка, фарба, розріджувач, шпателі, щітки та інші матеріали для здійснення ремонтних робіт.

Працівниками централізованої бухгалтерії шкіл Жмеринського  району планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, або оприбутковуються. 

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

  • через покращення якості удосконалення навчально-виховного процесу;
  • використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків;
  • залучення до начання комп’ютерами, мережі Інтернет;
  • підвищення мотивації навчання з боку учнів батьків;

 


 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.