https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/novaukrschool/08/29/2-klas-nush.pdf
Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальниа досягнень учнів
другого класу
Важливим компонентом освітнього процесу в початкових класах є оцінювальна діяльність, що здійснюється на засадах компетентнісного, Д1ЯЛЬНІGНОГО, суб’єкт-суб’єктного підходів та передбачае партнерську взаємодію вчителя, упнів та їхніх батьків a6o інших законних представників (далі - батьки). Основними функціями оцінювання є мотиваційна, діагноGтична, коригувальна, прогностична, розвивальна, навчальна, виховна, управлінська.
Навчальні досягнення учнів других класів підлягають формувальному i підсумковому (тематичному та завершальному) оцінюванню. Оцінювання результатів навчання учнів у других класах здійснюеться вербально.
Формувальне оцінювання, метою якого є відстеження особистісного розвитку учнів, процесу опанування ними навчального досвіду як основи компетентпості, забезпечення індивідуальної траєкторїі розвитку особистості, є невід’ємним складником освітнього процесу та здійснюється постійно.
Формувальне оцінювання передбачає організацію учителем діяльності учнів щодо усвідомлепня ними цілей та очікуваних результатів навчання, способів ïx досягнення та визначення подальших навчальних дій щодо покращення досягнень за результатами зворотного зв’язку.
Застосування формувального оцінювання уможливлює розв’язання таких освітніх завдань:
підтримання бажання вчитися та прагнути максимально можливих результатів;
сприяння оптимальному темпу здобуття освіти учнів;
формування в учнів упевненості у собі, усвідомлення своїх сильних сторін; формування в учнів рефлексивного ставлення до власних помилок i
розуміння ïx як невід'ємних етапів на шляху досягнення успіху;
забезпечення постійного зворотного зв'язку щодо сприйнятгя та розуміння учнями навчального матеріалу;
здійснення діагностування особистісного розвитку та навчальних досягнень учнів на кожному з етапів навчання.
Об’єктами формувального оцінювання є процес навчання учнів, а також результат навчальної діяльності на певному етапі навчання.
Провідна роль у формувальному оцінюванні належить критеріям, за якими воно здійснюється. Критеріі оцінювання визначаються вчителем (із поступовим залученням до цього процесу учнів) відповідно до кожного виду роботи та виду діяльності учнів. Орієнтирами для визначення критеріїв формувального оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів початкової школи, визначені Державним стандартом початкової освіти до першого циклу навчання (1 — 2 класи), i очікувані результати, зазначені в освітній програмі закладу загальної середньої освіти.