Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 36 чоловік

Звіт директора перед громадськістю за 2023/2024 н.р.

Дата: 16 вересня о 11:11

Звіт


директора  Браїлівської гімназії

Івасенко Альони Леонтіївни
перед педагогічним колективом та громадськістю

про свою діяльність  у  2023-2024навчальному році.
с.м.т.
   Браїлів  28.08.2024р.

Шановні присутні!

Підійшов до завершення навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.

На цій конференції керуємося Положенням про порядок звітування директора закладу освіти перед трудовим колективом, представниками батьківської громадськості. Затвердженим наказом МОН України №178 від 25 березня 2005 р. та Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №778 від 27 серпня 2010 р.

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Загальна інформація про заклад.

Браїлівська гімназія Жмеринської міської територіальної громади належить до комунальної власності Жмеринської міської територіальної громади. Управління та фінансування здійснюється управлінням освіти Жмеринської міської ради. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1 вересня 1982 р. з розрахунковою потужністю на 320 учнів. У 2023-2024 навчальному році працювало 20 педагогічних працівників та 13 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 205 учнів в 9 класах, середня наповнюваність класів - 21 учень.

У школі функціонують:

  • 4 кімнати початкової школи;
  • 8 кімнат основної школи;
  • 1 комп’ютерний клас;
  • 1 спортивна зала
  • їдальня;
  • майстерня;
  • медичний кабінет;
  • бібліотека;
  • кабінет практичного психолога та педагога-організатора.

Для забезпечення відкритості школи функціонує шкільний сайт, який дає змогу всім бажаючим ближче познайомитися з навчальним закладом, його структурою, кадровим потенціалом, матеріально-технічною базою, результатами навчальних досягнень учнів, системою педагогічного впливу на учня, прозорістю та інформаційною відкритістю.

Уся комп’ютерна техніка школи під’єднана до мережі Інтернет.     

2. Кадрове забезпечення.

У 2023-2024 навчальному році штатними працівниками Браїлівська гімназії була забезпечена на 100%.

Кількісний склад педагогічних працівників закладу

Усього праців-ників

Дирек-тор

Заст.. дирек-тора з НВР

Педагог-організатор

Керівник гуртка

Бібліотекар

Учителі сумісники

20

1

1

1

3

1

1

Розподіл  педагогічних працівників за віком

Усього працівників

Вік педагогів

До 30 років

Від 31 до 40 років

Від 41 до 50 років

Від 51 до 60 років

20

4 (15%)

2 (15%)

5 (26%)

8 (42%)

При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) намагаємося врахувати фахову підготовку, особисті та колективні якості, працездатність та інші характеристики. Навчально-виховний процес забезпечено фахівцями, які мають відповідну фахову освіту й володіють державною мовою.

Освітньо-кваліфікаційний рівень педагогічних працівників

Усього працівників

Освіта

Вища

Незакінчена вища

Середня спеціальна

Середня

Осіб

%

Осіб

%

Осіб

%

Осіб

%

20

18

96

1

2

1

2

-

-

Аналіз складу педагогічного колективу за стажем роботи свідчить, що віковий склад і практичний досвід педагогічної роботи зумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку закладу освіти.

Склад  педагогічних працівників за стажем

Усього працівників

Стаж педагогів

До 3 років

Від 3 до 10 років

Від 10 до 20 років

      Від 20 років і більше

20

2 (3%)

4 (14 %)

5(31%)

9(52%)

Більша частина педагогічного колективу це вчителі, які мають вищу кваліфікаційну категорію та звання, що говорить про значний досвід колективу.

Розподіл  педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями

Усього працівників

ВПО

Мають кваліфікаційні категорії

Спеціа-ліст

Спеціаліст

ІІ категорії

І категорії

вищої категорії

20

5

2

3

10

6 учителів педагогічне звання «Старший вчитель» (Івасенко А.Л., Тодосюк Л.В., Ткаченко Т.А., Поповська О.А., Слушна О.П., Репінська Н.П.).

2 учителя удостоєні відомчої нагороди МОН України «Відмінник освіти». (Тодосюк Л.В., Вернигора Л.Я.)

Учителі постійно підвищують свій професійний рівень, беручи участь у методичній роботі школи, представляють майстерність своїх вихованців в різних конкурсах, приймають участь у різних проектах і семінарах.

Більшість педагогічного колективу володіють навичками роботи з оргтехнікою і використовують її у своїй роботі. Навчальний заклад забезпечений мультимедійними проекторами та дошкою, ноутбуками, існує комп’ютерний клас, що містять 8 комп’ютерів.

Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 18 год. 

3. Методична робота.

Згідно з річним планом школи науково-методична робота закладу у  2023-2024 н.р. здійснювалася за всіма напрямками, передбаченими вимогами до проведення такої роботи, яка полягала в психологічному, організаційному, науково-методичному  і матеріально-технічному забезпеченні умов переходу до реалізації науково-методичної проблеми, опануванні навичок провадження нових технологій освітньої діяльності, вивченні рівня досягнень учнів, їх вихованості, розвитку. З цією метою проводяться  засідання педагогічних рад та оперативні наради щотижня. Цьогоріч проведено на даний час 9 засідань педрад.

Відповідно до Стратегії розвитку закладу педагогічний колектив здійснював роботу за 4-ма основними напрямами діяльності закладу освіти: «Освітнє середовище закладу освіту», «Система оцінювання здобувачів освіти», «Педагогічна діяльність працівників закладу освіти», «Управлінські процеси закладу освіти».

Наш педагогічний колектив йде в ногу з часом, тому питання постійного професійного розвитку педагогів для підвищення якості освітнього процесу та забезпечення професійних потреб кожного вчителя є одним з пріоритетів.В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами школи результативно використовуються можливості шкільного методичного кабінету (завідуюча методкабінетом заступник директора з НВР Репінська Н.П.). У методкабінеті сконцентровані нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності творчих груп, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби тощо. Важливою ланкою науково-методичної роботи є робота з обдарованими дітьми. На початку навчального року було оновлено шкільний банк даних про обдарованих дітей та за ними були закріплені наставники. Обдаровані діти залучилися до участі в різних конкурсах та олімпіадах.

У школі діє методичне об’єднання класних керівників (керівник Святенко Л.В.). На засіданнях розглядалися питання про роботу педагогічного колективу з формування патріотичного та національного виховання школярів. Нетрадиційні форми роботи класних керівників з учнями. Про стан функціонування органів учнівського самоврядування.

Адміністрацією закладу продовж навчального року проводився постійний аналіз роботи кожного вчителя: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень, рівень професійного росту, застосування в роботі сучасних технологій, створення ситуації саморозвитку і самореалізації учнів.

     Одним з пріоритетних питань методичної роботи, є підвищення професійної майстерності вчителя, через його самоосвіту, самовдосконалення, задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу. Всі вчителі,які навчатимуть учнів 5-6 класів НУШ пройшли курси, ознайомились і вивчають модульні начальні програми, обрали відповідні підручники

У свої роботі вчителі використовували такі форми роботи, як взаємовідвідування уроків, консультації, підвищували свій фаховий рівень через вебінари, відеоконференції, дистанційні форми навчання, за уніфікованою програмою при ВАБО.

Робота з педагогічними працівниками, щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективніформироботи;

- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах професійноїмайстерності;

- самоосвітатаатестаціяпедагогів;

- участь у професійних конкурсах.

Учителями школи широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

4. Навчальна діяльність учнів.

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучаснихпідходів дооцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само-  та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ –дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметі

Протягом 2023-2024 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2023 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 20 учнів. Таким чином на 4 вересня 2023 р. учнівський контингент становив 201 учнів. Протягом року наш навчальний заклад залишило 5 учні, а прибуло з інших шкіл 7 учнів. Таким чином станом на 31 травня 2024 р. навчальний рік закінчило 205 учнів, з них Похвальними листами було нагороджено 12 учнів. Цьогоріч ми випускаєм 23 учнів, а за парти 1 класу сядуть 22 учнів і таким чином прогнозований учнівський контингент становитиме 204 учні.На 2024-2025 навчальний рік передбачається  22  першокласників.

  Результати рівня навченості учнів наведені в таблицях

Клас

Кількість учнів

Навчальні досягнення

Має значні успіхи

Демонструє помітний прогрес

Досягає результату з допомогою вчителя

Потребує значної уваги та допомоги

1

19

7

6

5

1

2

17

4

5

7

1

Разом

36

11

11

12

2

Клас

Кількість учнів

Екстер

нат

Рівні навчальних досягнень

Якісний показник

Високий рівень

Достатній рівень

Середній рівень

Початковийрівень

3

22

1

2

11

8

1

59,1%

4

25

3

4

8

9

4

48%

5

22

6

-

6

14

2

27,3%

6

29

-

2

16

10

1

62,1%

7

16

1

4

2

10

-

37,5%

8

28

3

2

9

14

3

39,3%

9

23

2

6

11

5

1

73,9%

РАЗОМ

165

16

20

63

70

12

50,3%

ВІДСО

   ТОК

9,7%

12,1%

38,2%

42,4%

7,3%

 

За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання. У 9класі  17 учнів показали високий та достатній  рівень навчальних досягнень. Кількість учнів 5-9 класів, які навчаються на достатньому рівні  - 58. Навчальні досягнення середнього рівня мають 53  учні. Але,  зменшився показник учнів, які  закінчили  навчальний  рік  з  балами  початкового  рівня,   7 учнів, а минулого навчального року було лише 8 учнів. Слід зазначити, що у цьому навчальному році середній бал підвищився  на 0,4 бала. Учні, які показали високий рівень навчання це Кульбаба Назарій, Поворознюк Максим- учні 6 класу, Медвецька Яна, Порощук Поліна, Донченко Соломія, Чубарко Каріна -учні 7 класу, Жарук Денис, Щерба Ілля – учні8 класу, Берестюк Вероніка, Боровик Ольга, Довганюк Анастасія, Донченко Тарас, Шевчук Валерія, Шеремета Ольга– учні 9 класу. Рівень навчальних досягнень різний у всіх класах, найгірші результати в учнів 5 класу –27,3% (класний керівник Гуменна В.В.), а найкращі результати в учнів 9 класу- 73,9 % (класний керівник Святенко Л.В.

З метою виховання в підростаючого покоління поваги до культури та традицій українського народу, піднесення престижу української мови щорічно проводяться конкурси ім. П. Яцика(27) та ім. Т.Г.Шевченка (11). Цього навчального року значно покращились результати наших учнів: Чмельовська Єва та Порощук Поліна виборили почесніІІІ місця з даних конкурсів.

З ціллю пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді у І семестрі проводились предметні олімпіади. Представники нашої гімназії зуміли посісти почесні призові місця, а саме Слободенюк Назарій (учень 9 класу) зайняв3 місце з правознавства (вчитель Поповська О.А.), Медвецька Яна (учениця 7 класу) - 3 місце з фізики  (вчитель Яровенко Р.О.) та 3 місце з української мови та літератури (вчитель Чобан А.Б.).

Згідно з наказом МОН, у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, було відмінено ДПА у 4, 9 класах.

Педагогічний колектив закладу освіти постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності. Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективні форми роботи;

- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах професійної майстерності;

- самоосвіта  педагогів;

- участь у професійних конкурсах.

Результати анкети для вчителів (взяло участь 12 респонденті

 За якими формами відбувалося підвищення Вашої професійної кваліфікації? (можна обрати кілька варіантів відповідей)

  • курси ІППО – 100%
  • тренінги, майстер-класи -87 %
  • вебінари – 74 %
  • самоосвіта – 80 %.

2.У закладіосвіти створено умови для постійногопідвищеннякваліфікаціїпедагогів, їхньоїчергової та позачерговоїатестації, добровільноїсертифікаціїтощо?

-Так-80 %-переважно так -20%

3.Що перешкоджаєВашомупрофесійномурозвитку? (можна обрати кількаваріантіввідповідей)

  • недостатняматеріально-технічна база – 30 %
  • жоднихперешкод – 60 %
  • недостатня мотивація – 10 %

4.Вкажіть, у якийспосіб Ви поширюєтевласнийпедагогічнийдосвід?

  • у професійнихспільнотах у соціальних мережах 40 %
  • у матеріалах та/абовиступахконференцій – 15 %
  • у фаховихвиданнях; на освітніх онлайн-платформах – 5 %
  • не маю оприлюдненихрозробок.

5.Якіформикомунікації з батьками Ви використовуєте? (можна обрати кількаваріантіввідповідей)

  • батьківськізбори 100 %
  • індивідуальнеспілкування з батьками -100%

6.Ви задоволеніумовамипраці у закладі?

  • цілкомзадоволений – 90 %
  • переважнозадоволений – 10 %

7. Ви задоволені мотиваційними заходами, як іпрактикуються у закладі освіти?

  • переважно так – 90 %
  • переважноні– 10 %

8.Психологічнийклімат закладу освітисприяєспівпраціпедагогів?

  • так, у закладі створено всіумови для співпраці – 60 %
  • загалом так, але співпрацяпереважно є ситуативною 40 %

9. Вас задовольняютьумовиорганізаціїхарчування у закладі?

  • так 90%
  • переважно так 10%

10. Чи надходили до Вас звернення/повідомлення від учнів про булінг впродовж останнього навчального року?

  • так, я отримувала/отримувавдекількаповідомлень -30%
  • так, я отримувала/отримував не більше одного повідомлення60%
  • не отримувала/отримувавжодногоповідомлення -10 %

11.Чизустрічались Ви з випадками мобінгу (булінгу на робочомумісці) за останній рік роботи?

  • так, постійновідчуваюмобінгщодо себе 10 %
  • ні, такого не траплялося -90%

12. У закладіосвітиреагують на Вашізвернення про випадкибулінгу та мобінгу?

  • так, завжди 90%
  • переважно так 10%

13. У закладіосвітипроводятьсянавчання/інструктажі з охоронипраці, безпекижиттєдіяльності, пожежноїбезпеки, правил поведінки в умовахнадзвичайнихситуацій, інструктажі з домедичноїдопомоги?

  • так, регулярно проводятьсянавчання та інструктажі 100%

14.У закладіосвітирозроблено алгоритм дій у разінещасноговипадку з учасникамиосвітньогопроцесу? Ви дотримуєтесьйого?

  • алгоритм дійрозроблено, усіпедагогічніпрацівникидотримуютьсяйого у разінещасноговипадку100%.

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо.

В цьому році в школі продовжували якісно та ефективно впроваджувати реформу НУШ завдяки відповідальним, ініціативним та творчим педагогам, як: вчителі початкових класів Понамаренко М.Ю.,  Вернигора Л.Я.,  Колос О.М.,  та Слушна О.П. вчителі англійської мови Святенко Л.В. та Бомк В.В. Під час освітнього процесу щоденно на уроках, перервах діти з захопленням працювали з цеглинками лего, конструктором лего, дидактичними іграми, навчальними посібникамиТака робота значно підвищила всебічний розвиток дітей, їх таланти, здібності, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

       Вчителі та адміністрація школи успішно пройшли курси за програмою Концепція «Нова українська школа».

Виявлено, що в основному учні засвоїли програмовий матеріал у достатньому обсязі, володіють необхідними практичними навичками, здебільшого вміють викладати теоретичний матеріал у логічній послідовності, пов’язувати його з практикою; володіють навиками аналізу подій, явищ, фактів, умінням зіставляти, знаходити важливе, пояснювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, самостійно будувати висловлювання відповідно до комунікативних завдань.

Для задоволення потреб учнів у інформації про ринок професій, важливу увагу       приділяємо профорієнтаційній роботі у школі. Вибір професії – тривалий і непрогнозований процес. Кожного року проводимо зустрічі з представниками учбових закладів, екскурсії. Цього року з наших 23 випускників йдуть вчитися:

  • в училища – 6 дітей;
  • в коледж – 15 дітей;
  • за кордоном – 2 дітей.


5. Виховна та позакласна робота.

Згідно Конституції України, Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про освіту», « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», відповідно Указу Президента України «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі», листа Міністерства освіти і науки України №1/9-385 від 20.07.2020 р. «Деякі питання організації виховного процесу у 2022/2023 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», відповідно до основних орієнтирів виховання учнів 1 – 11 класів,рішення педагогічної ради від 31.08.2022 р. протокол №1, з метою розвитку особистості учня, його індивідуальності, підготовки учнів до самостійного життя, запровадження різноманітних форм і методів роботи, впровадження нових підходів та виховних систем, враховуючи вікові та індивідуальні особистості дітей, рівень розвитку дитячого колективу була організована виховна робота в закладі та здійснювалась у відповідності з вимогами та спрямовувалась за такими виховними орієнтирами:

  • Формування ціннісного ставлення учнів до себе;
  • Формування ціннісного ставлення учнів до суспільства і держави;
  • Формування ціннісного ставлення учнів до людей, родини, сім'ї;
  • Формування ціннісного ставлення учнів до природи;
  • Формування ціннісного ставлення учнів до праці;
  • Формування ціннісного ставлення учнів до культури і  мистецтва.

Управління виховною роботою здійснювали заступник директора з навчально-виховної роботи Репінська Н.П. та педагог-організатор Стебло І.Ю.

Пріоритетними завданнями виховної роботи у 2022/2023 навчальному році :

  • посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання;
  • активізація роботи органів шкільного учнівського самоврядування;
  • розвиток спортивно-оздоровчої роботи, культури здорового способу життя;
  • розвиток еколого-натуралістичної діяльності;
  • покращення стану превентивного виховання учнів;
  • підвищення рівня правової культури учнів, профілактика правопорушень та протиправної поведінки;
  • створення безпечного середовища для дітей в навчальному закладі, спокійного мікроклімату в класному колективі;
  • допомога дітям відчути безпеку, подолати негативні емоції, налагодження діалогу з учнями;
  • проведення належного сімейного виховання, відродження сімейних цінностей, підвищення ваги виховної функції сім’ї та підняття її авторитету, підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя;
  • організація роботи з батьками  на основі інноваційних форм та методів роботи.  

У виховній роботі слід відзначити те, що працювати приходилося у складних умовах, з дотриманням санітарних норм, дотриманням дистанції. Більшість заходів проходили позакласно, або в обмеженому режимі. Тому основна відповідальність за якість проведеної роботи, залежала від активності і відповідальності класних керівників.

В основу системи загальношкільних заходів покладені тематичні місячники, тижні, які спрямовані на підвищення зацікавленості вихованців спільною діяльністю та відображають усі напрями здійснення виховного процесу.

Учні школи брали участь у шкільних та районних акціях «П'ять картоплин», «16 днів проти насильства», «Плетіння сіток».

Протягом навчального року було проведено ряд відкритих виховних заходів. Це і традиційні – відкритий виховний захід у 9 класі до Дня вчителя «Учителю! Прекрасного ти гідний!» (Чобан А.Б.), день самоврядування,флеш моб до Дня Соборності України "Діти єднають Україну", Новорічні свята по класах, а також тематичні, які покладені в основу тематичним місячникам, тижні, які спрямовані на підвищення зацікавленості вихованців спільною діяльністю та відображають усі напрямки здійснення виховного процесу. В цьому році вперше почали відзначати країни світу, проводячи цілий день тематичної країни. А підсумок був тиждень Нідерландів.

З метою формування  свідомого громадянина, патріота світоглядом і способом мислення, вчинками та поведінкою, спрямованими на розвиток демократичного суспільства в Україні. Були проведені різноманітні заходи. Серед учнів початкових класів пройшов конкурс малюнків на асфальті «Ми за  мир на планеті Земля!». Виховний захід до Дня пам'яті героїв Небесної сотні "Ми пам'ятаємо".Прийняли участь у щорічному написанні радіодиктанту до дня писемності. Цікаво та корисно пройшов патріотичний захід із військово-цивільною спілкою «Бойове братерство України».

На підтримку української армії солдат ЗСУ у смт Браїлів було організовано новорічну ярмарку по збору коштів, у якій активну участь прийняв заклад.

Заслуговує на увагувиховний захід, приурочений до Дня пам’яті жертв голодомору в 32-33 роках «І мертвим, і живим, і ненародженим» (класний керівник  7 Стебло І.Ю.) та створене відео вшанування пам'яті і участь в Всеукраїнській акції "Запали свічку пам'яті".

Традиційним стало проведення в школі місячника здорового способу життя «Здоров'я мати – вік біди не знати!»,проведено ряд виховних заходів.

Педагогом-організатором Стебло І.Ю. організовано захід щодо відзначення Дня здоров'я «Правда про алкоголь» для учнів 7-9 класу та вчителем фізкультури Ткаченко Т.А. був змонтований відео кліп, як учні школи грають у рухливі ігри та естафети. Була проведена Ліга Дружніх убаскетбол та флорбол.

Проведено виховний захід "Зупинимо СНІД доки він не зупинив нас!" для учнів 9 класу, з метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД (педагог-організатор Стебло І.Ю.).

Наш заклад долучився до цільової програми «Розвиток плавання на 2022-2024 роки.

З метою формування екологічної культури особистості, традиційним прибиранням були охоплені прибережна смуга, пришкільна територія і територія школи. А в цей час учні 1 класу НУШ (учитель Слушна О.П.) закінчували досліджувати традиції Великодніх свят. Створювали власний дизайн писанок та куштували неймовірно смачний маковий крафін.

В закладі пройшов тиждень психології (психолог Поповська О.А.). Розпочався тиждень із можливості шляхом рандомного вибору отримати передбачення або побажання. Шестикласники під керівництвом практичного психолога та свого класного керівника Поповської О.А. виступили з проектом "Веселковий настрій", познайомивши присутніх з властивостями кольорів та їх впливом на психіку людини.

Для учнів початкових класів працівники мобільної бригади Точки "Спільно", що функціонує під егідою UNICEF провели ігрове заняття, де школярі мали можливість і побігати, і позмагатися і навіть погаласувати на всю потужність.

 Для реалізації заходів спрямованих на попередження злочинів і злочинності, вдосконалення способу життя учнів без порушень норм моралі; розвиток умов, що сприяють збереженню здоров'я й життя дітей, заклад тісно співпрацює з органами правопорядку, офіцерами поліції Жмеринського районного відділу поліції. Офіцери поліції Богдан Рубанський та Михайло Божа завітали в заклад освіти та провели профілактичну бесіду з учнями школи, щодо дотримання прав та обов’язків учнів під час навчання.

З метою виховання почуття гордості за свої витоки, повагу до сім’ї, вивчення свого родоводу, розвитку пізнавальної активностів закладі був проведений загальношкільний захід до дня народження школи. Участь в заході прийняли всі учні школи, презентувавши проєкти «Стратегія розвитку гімназії». Учнів 3 класу провели виховний захід до дня сім'ї (Колос О.М.), учні 1 класу – «Свято Букварика» (Слушна О.П.), учні 4 класу «Прощай початкова школа» (Кожуховська Ю.М.). Пройшов шкільний фоточелендж "Що таке щастя…".

З метою розвитку художньо-естетичної освіченості та вихованості дітей та підлітків, було проведено ряд виховнихзаходів:учні 9 класу та класний керівник Чобан А.Б. провели літературне свято «Життєвими стежками поета, сторінками поетичних збірок», екскурсійна поїздка до Камянець-Подільська для учнів 8 класу (класний керівник Святенко Л.В.).

З  метою  формування  навичок здорового способу  життя  учнів,  профілактики шкідливих звичок,  створення  умов  для  розвитку  творчої  особистості вчителем фізкультури Ткаченко Т.А. булоорганізовано велопробіг мальовничими місцями селища.

Поряд із традиційними формами виховної роботи у школі функціонує шкільне врядування, що структурно представлене як на рівні школи, так і на рівні класних колективів.

Активним у житті школи було учнівське самоврядування. У школі діє система самоврядування «Учнівський комітет». При  ньому діють центри «Старостат», «Дозвілля», «Прес-центр», «Центр здорового способу життя»,  «Чистоти і порядку», «Волонтерський загін».

Членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах, вологе прибирання на перервах. Щопонеділка відбувалися організаційні лінійки для старост 5-9 класів, де учні звітувалися за проведену роботу, відвідування учнів. Підсумок роботи шкільного самоврядування висвітлювався на шкільній фейсбук сторінці.

У  школістворенасистема позашкільної освіти, яка включає різні напрями розвитку здібностей учнів.  Учні розвиваються у гуртках, що працюють на базі школи. Згідно  плану роботи на  2022/2023 навчальний рік у  школі працювали такі гуртки«Хоровий спів", "Умілі руки", "Пошук", "Цікава англійська", "Архімед", "Мельпомена", "Дивослово".

Згідно з обліком охоплення учнів  школи гуртковою роботою станом на  травень 2023 року більше 68% учнів були задіяні в гуртках, клубах за інтересами, спортивних секціях. Організація виховного процесу з учнями повинна й надалі враховувати  їхні інтереси, потреби та творчу ініціативу.

У хоровому гуртку та вокальному «Солісти - вокалісти» (керівник Тодосюк Л.В.) задіяно біля 30 учнів.

Вихованці гуртка «Умілі руки» (керівник Вернигора Н.А.) постійно допомагають у виготовленні різноманітних елементів костюмів, створення різноманітних сувенірів на благодійні ярмарки.

Вихованці гуртків «Мельпомена» (керівник Десяк І.І.) Степко Діана та «Пошук» (керівник Поповська О.А.) Слободенюк Назарій прийняли участь в обласному етапі конкурсу "Золота спадщина Поділля", де Назарій отримав - Грамоту за ІІ місце в номінації "Майстри подільського слова", Діана - диплом учасника в номінації "Поділля, оспіване в рядках".

Керівник гуртка «Пошук» Поповська О.А. разом із виховацями активно долучалися до різних проєктів, так до дня селища відзнято відео «А ми з Браїлова», в якому зібрана інформація про відомих браїлівчан, до дня народження закладу, до дня Італії, Швеції, Нідерландів, Фінляндії.

У навчальному закладі також діють безоплатні гуртки за інтересами.

6. Правовиховна робота.

В школі діє штаб профілактики правопорушень, який здійснює організацію та планування заходів спрямованих на попередження вчинення учнями будь-яких протиправних дій. Традиційно проводився тиждень правознавства під час якого учні мали змогу зустрітися з представниками правоохоронних органів, переглянути тематичні відеофільми та взяти участь у інтелектуальній грі брейн-ринг.

За рахунок постійної профілактичної роботи, співпраці з органами внутрішніх справ, на обліку в кримінальній поліції у справах неповнолітніх Жмеринського РВ УМВС учні школи відсутні.

7. Соціальний захист.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

На початку кожного навчального року з метою обліку дітей і сімей, які потребують соціальної підтримки, проводиться відповідний моніторинг, за результатами якого складаються соціальні паспорти класів, оновлюється банк даних на сімей і дітей.

Соціальний паспорт закладу

  • сиріт і позбавлених батьківського піклування – 2;
  • напівсиріт – 6;
  • дітей з інвалідністю - 2;
  • малозабезпечених - 20;
  • багатодітних – 47;
  • вимушених переселенців – 7;
  • діти батьки яких перебували в зоні АТО – 4;
  • діти, з числа родин загиблих Захисників та Захисниць України – 1;
  • діти, що постраждалих від аварії на ЧАЕС – 1учень.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах: районний фестиваль «Повір у себе», участь у новорічних заходах з подарунками та ін.

8. Співпраця з батьками.

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів та родинних свят. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують учнів вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень. Варто відмітити батьків початкових класів, які єактивними учасниками усіх класних виховних заходів. Досить велика кількість рішень по удосконаленню навчально-матеріальної базі приймається на загальношкільних батьківських зборах та на засіданнях батьківського комітету. Приємно констатувати, що адміністрація закладу та педагогічний колектив знаходить спільну мову з батьками учнів, про що свідчить низький рівень конфліктності при вирішенні проблемних питань.

Результати анкети для батьків (взяло участь 112 респондентів)

У якому настрої Ваша дитина, як правило, йде до

школи:

o піднесеному, з радістю – 23 %

o здебільшого охоче – 48 %

o не проявляє особливих емоцій – 9 %

o здебільшого неохоче – 18 %

o пригніченому – 1 %

o відмовляється йти до школи – 1 %

З чим Ви пов’язуєте небажання дитини йти до

школи?

o упереджене ставлення з боку вчителя (вчителів) – 12 %

o взаємини з однокласниками – 27 %

o взаємини з іншими учнями школи 5 %

o упереджене ставлення з боку керівництва школи – 0%

o інше (вкажіть, що саме) – небажання вчитися взагалі, стосунки з однокласниками, лінощі тощо

У Вашої дитини виникали проблеми з адаптацією у

закладі освіти?

o так – 19 %

o переважно так – 9%

o іноді – 21 %

o ні, ніколи –51%

Вам завжди вдається поспілкуватися з керівництвом

закладу освіти і досягти взаєморозуміння?

o так – 42%

o переважно так – 22 %

o іноді – 34 %

o ні, ніколи -2 %

Учителі справедливо оцінюють навчальні

досягнення Вашої дитини?

o так, завжди – 23 %

o переважно так – 34%

o іноді – 33 %

o ні, ніколи – 10 %

Ви отримуєте інформацію про критерії, правила і

процедури оцінювання навчальних досягнень учнів?

o так, завжди – 75%

o переважно – 21%

o іноді – 3 %

o ні, ніколи -1%

Педагоги закладу освіти забезпечують зворотній

зв’язок із Вами?

o так, завжди – 87 %

o переважно так – 10 %

o іноді -2%

o ні, ніколи – 1%

Ви задоволені організацією освітнього процесу

в школі?

o так, задоволений / задоволена – 49%

o переважно задоволений / задоволена – 21%

o переважно не задоволений / не задоволена -17%

o не задоволений / не задоволена – 13%

На чию допомогу Ви найчастіше розраховуєте в

школі у розв’язанні проблемних ситуацій з дитиною

(можна обрати декілька варіантів відповідей)?

□ директора – 22%

□ заступника директора -11%

□ класного керівника – 32%

□ шкільного психолога – 11%

□ педагогів – 4%

□ інших батьків – 2 %

□ органів управління освітою – 21%

Якщо Ваша дитина харчується у школі, то наскільки

Ви задоволені харчуванням?

o повністю задоволений/задоволена – 32%

o переважно задоволений/задоволена-45%

o переважно незадоволений/незадоволена -22%

o повністю незадоволений/незадоволена 1%

Якщо Ви незадоволені організацією харчування у

школі, то вкажіть, що саме є причиною (можливо

декілька варіантів відповіді)?

□ асортимент буфету-14%

□ режим харчування (короткотривалі перерви, що не

дають можливості для прийому їжі)- 12%

□ інше (вкажіть, будь ласка, що саме)

перші страви

Якщо Ви звертались з приводу випадків булінгу,

якою була реакція закладу?

o проблема вирішувалась конструктивно і подібних

випадків більше не траплялося – 47%

o проблема вирішувалась конструктивно – 12%

o реакція на звернення була формальною -11%

o звернення не розглянуте -1%

o я не звертався/зверталася  -29%

Чи ознайомлені Ви з правилами поведінки, що

прийняті у закладі та дотримуєтеся їх?

o ознайомлений і приймаю – 77%

o ознайомлений, але не приймаю – 12%

o мене не влаштовують правила поведінки через

порушення прав дітей–11%

У який спосіб Ви отримуєте інформацію про

діяльність закладу освіти? (можливо декілька

варіантів відповіді)

□ батьківські збори – 44%

□ інформація класного керівника – 78%

□ спільноти в соціальних мережах-78%

Чи порушуються Ваші права учасника освітнього

процесу?

o практично не порушуються- 46%

o інколи порушуються, але вирішуються-12%

o інколи порушуються і не вирішуються-17%

o систематично порушуються – 25

Школа враховує думку батьків під час прийняття

важливих управлінських рішень?

o так, завжди -58%

o частково враховує – 24%

o переважно не враховує-15%

o не враховує-5%

У закладі освіти застосовуються різні форми

організації освітнього процесу, у тому числі з

використанням технологій дистанційного навчання

(у разі потреби)?

□ Так-100%


9. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.

Медичне обслуговування учнівта працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі центральної районної лікарні  та Браїлівської амбулаторії діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі (Наказ від 07.09.2022 року № 72 "Про затвердження списків учнів, віднесених до спеціальної та підготовчої медичних груп").У2023-2024 н. р. відповідно до наказу по школі у спеціальний медичній групі перебувало 27 учнів, підготовчій групі – 57, основній групі – 94.

Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі  Жмеринської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд вліткуза графіком кабінету профогляду. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Керуючись вищезазначеними документами учні 1-4 класів (80 учнів) та діти пільгової категорії (16 учнів) забезпечуються безкоштовним харчуванням (Наказ від 01.09.2023 р. №27-а/г   "Організація харчування учнів закладу освіти в І семестрі 2023-2024 н.р.", наказ від 24.01.2024 р. № 9-а/г "Про організацію харчування учнів закладу освіти в ІІ семестрі" ). Гаряче харчування учнів школи відбувається згідно графіку на перервах у їдальні школи. Для решти учнів школи організовано харчування за батьківські кошти.

10. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У закладі  в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях закладу розміщено ряд стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.

В закладі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

В школі регулярно проводились різноманітні заходи під час яких відпрацьовувалися евакуація з навчального закладу, дії при загрозі життю та здоров’ю, надання першої долікарської допомоги.

Розроблено і відпрацьовано алгоритм дій учнів і працівників закладу під час сигналу «Повітряна тривога».


11. Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію 1 вересня 1982 р. Адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

З 1 січня 2023р. заклад перейшов на фінансову автономію. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії.

    Згідно розрахунків до бюджету на 2024рік по Браїлівській гімназії Жмеринської міської територіальної громади було придбано господарчих товарів на суму -23346грн (бензопила 9300грн), використано 50000грн матеріалів для поточного ремонту, придбано комплекти парт для учнів 6 класу НУШ у сумі –58536грн, зроблено ремонт  кабінету 5 класу НУШ – 50000грн, придбано 10 вогнегасників на суму- 8500грн, використано кошти на паливно-мастильні матеріали -11910грн, своєчасно здійснювалась оплата послуг.    

               Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

  • через покращення якості удосконалення навчально-виховного процесу;
  • використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків;
  • підвищення мотивації навчання з боку учнів батьків;

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.